Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/home/runcloud/webapps/farbyspecjalistyczne--klon/wp-content/db.php) is not within the allowed path(s): (/home/runcloud/webapps/farbyspecjalistyczne--klon:/var/lib/php/session:/tmp) in /home/runcloud/webapps/farbyspecjalistyczne--klon/wp-includes/load.php on line 545
Naprawa posadzek betonowych: Posadzki - TrokenTech

Naprawa podłoża betonowego

Ubytki i szczeliny w podłożu wpływają nie tylko na efekt estetyczny, ale również pogarszają trwałość powłoki nawierzchniowej. Są to miejsca, przy których mogą zacząć pojawiać się pierwsze problemy. Dlatego ważne jest, aby odpowiednio je uzupełnić przed aplikacją systemu posadzkowego. W tym celu polecamy szpachle epoksydowe, które mają odpowiednią twardość i bardzo dobrą przyczepność do podłoża. Po zakończeniu aplikacji żywicy posadzkowej warto również wypełnić dylatacje posadzkowe elastyczną, poliuretanową masą.

FAQ: Naprawa podłoża betonowego
Najczęściej zadawane pytania

Jak naprawić ubytki w posadzce betonowej?

-
Ubytki w betonie można naprawić stosując różne szpachle na bazie żywic. Do wyboru mamy gotowe produkty, możemy także wykonać taką szpachlę samodzielnie łącząc żywicę z piaskiem kwarcowym. Gotowe szpachle najkorzystniej wychodzą w przypadku niewielkich ubytków - są dostępne w małych opakowaniach i możemy bez specjalnych przygotowań zaaplikować je na podłoże. Dostępne są szpachle epoksydowe oraz szybkoschnące szpachle polimocznikowe.

Jeśli mamy do wypełnienia ubytki, które są duże powierzchniowo i/lub głębokie to bardzo ekonomicznym rozwiązaniem będzie wykonanie szpachli samodzielnie. Szpachlę tworzy się łącząc żywicę epoksydową z suszonym piaskiem kwarcowym. W karcie technicznej żywicy znajdują się dokładne wytyczne w jakiej proporcji wagowej można łączyć składniki i na jaką grubość aplikować.

Czym wygładzić posadzkę betonową?

-
Nierówną posadzkę betonową można wygładzić stosując mieszaninę żywicy epoksydowej z suszonym piaskiem kwarcowym. Produkty łączymy w odpowiedniej proporcji wagowej (w zależności od tego jaką konsystencję chcemy uzyskać) i rozprowadzamy na powierzchni, po jej uprzednim zagruntowaniu.

W zależności od zastosowanej proporcji wagowej żywicy do piasku możemy uzyskać zupełnie różny produkt końcowy. Przykładowo:

- 1 część żywicy : 0,5 części piasku - płynna mieszanka samopoziomująca, którą należy rozprowadzić po powierzchni, a następnie odpowietrzyć. Efektem końcowym będzie gładka “tafla”. Maksymalna grubość warstwy to 3 mm w jednej aplikacji.

- 1 część żywicy : 5 części piasku - bardzo gęsta mieszanka, “zaprawa epoksydowa”, której się nie odpowietrza tylko dokładnie zagładza, a później ewentualnie szlifuje jeśli jest taka potrzeba. Maksymalna grubość warstwy to aż 30 mm w jednej aplikacji.

Jak wzmocnić kruszący się beton?

-
Kruszący się beton można wzmocnić poprzez nasączanie go rozpuszczalnikową żywicą epoksydową. Żywice na bazie rozpuszczalnika głębiej penetrują w podłoże, co działa na korzyść w takiej sytuacji. Minusem jest to, że ciężko jest określić ostateczne zużycie żywicy i koszt takiej operacji, bo wszystko zależy od chłonności betonu.

Przejdź do góry