Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/home/runcloud/webapps/farbyspecjalistyczne--klon/wp-content/db.php) is not within the allowed path(s): (/home/runcloud/webapps/farbyspecjalistyczne--klon:/var/lib/php/session:/tmp) in /home/runcloud/webapps/farbyspecjalistyczne--klon/wp-includes/load.php on line 545

Notice: Trying to get property 'ID' of non-object in /home/runcloud/webapps/farbyspecjalistyczne--klon/wp-content/plugins/sa-rich-snippets/lib/class-products.php on line 14
Powerpage testowy - TrokenTech

Powerpage testowy

Posadzka jest elementem budynku, który stale jest narażony na różnorodne obciążenia, w tym mechaniczne i chemiczne. Dlatego tak istotne jest to, aby zadbać nie tylko o jej wygląd, ale również funkcjonalne i trwałe wykończenie. Posadzki żywiczne doskonale spełniają wszystkie te wymagania, tworząc powłoki nie tylko odporne i łatwo zmywalne, ale również estetyczne.

W naszej ofercie znajdziesz żywice posadzkowe epoksydowe, poliuretanowe, polimocznikowe, a także bezbarwne lakiery poliuretanowe.

Podkategorie

Żywice posadzkowe doskonale sprawdzają się jako zabezpieczenie podłóg w obiektach przemysłowych, a także cieszą się coraz większą popularnością wśród inwestorów prywatnych. Posadzki żywiczne mają wiele zalet - są łatwe do utrzymania w czystości, tworzą jednolitą powierzchnię, w razie potrzeby można również zastosować odpowiednie dodatki, które zapewnią efekt antypoślizgowy. Oprócz tego żywice są odporne mechanicznie oraz na czynniki chemiczne. Zabezpieczają beton przed wnikaniem zabrudzeń i degradacją.

Żywicę możesz zastosować w halach produkcyjnych, magazynowych, garażach, warsztacie, restauracji czy w prywatnym domu.

paviflex zywica poliuretanowa

Żywica Paviflex + lakier

neopox special

Żywica epoksydowa Neopox Special

neodur fast track

Żywica polimocznikowa Neodur Fast Track

neodur fast track 2

Żywica polimocznikowa Neodur Fast Track

Wybierając żywicę posadzkową dobrze wziąć pod uwagę kilka aspektów, tak żeby połączyć kwestie funkcjonalne, estetyczne, a także możliwości finansowe i techniczne.

  • czas jaki mamy na wykonanie malowania posadzki - jeśli nie możemy przeznaczyć na renowację i pełne utwardzenie się posadzki minimum 7-10 dni to warto rozważyć żywice szybkoutwardzalne. Szybkoschnąca żywica polimocznikowa będzie w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem. W zależności od wybranego produktu, kolejne warstwy nakłada się co 2-3 godziny, a posadzkę można oddać do pełnego użytkowania już po 24 godzinach od aplikacji ostatniej warstwy.
  • temperatura - tradycyjne żywice epoksydowe czy poliuretanowe wymagają temperatury otoczenia i podłoża na poziomie minimum +12°C. Taka temperatura powinna być utrzymana nie tylko podczas aplikacji, ale również w czasie 7-dniowego utwardzania. W przeciwnym wypadku żywica nie zwiąże, pozostanie lepiąca i będzie trzeba ją usunąć. W tym przypadku rozwiązaniem również są szybkoschnące żywice polimocznikowe, które utwardzają się już w +5°C.
  • kwestie estetyczne - samopoziomujące wylewki epoksydowe czy poliuretanowe wylewa się na grubość 1-4 mm. Tworzą one jednolite, gładkie tafle z połyskiem. Na żywicach aplikowanych wałkiem (tzw. cienkopowłokowe) zawsze będzie widoczna delikatna struktura. W związku z czym jeśli naszym priorytetem jest idealnie gładka tafla to zalecamy wybranie żywicznych wylewek samopoziomujących.
  • cena - gdy najważniejszym czynnikiem jest cena, to zawsze polecamy posadzkową farbę epoksydową Neopox Special. Równie dobrym wyborem będzie poliuretanowa farba posadzkowa Neodur Special, która jest dostępna w systemie mieszalnikowym - możesz wybrać dowolny kolor z palety RAL! Oba te produkty stanowią bardzo dobry kompromis między ceną a wysoką jakością.
  • zapach podczas aplikacji - niejednokrotnie zdarza się tak, że tylko część budynku jest remontowana, a w pozostałej części przebywają ludzie. W takim przypadku polecamy wybieranie bezrozpuszczalnikowych żywic posadzkowych. W czasie aplikacji i utwardzania nie wydzielają praktycznie żadnego zapachu. Jest to dobra opcja również dla osób, które z różnych względów nie chcą pracować na produktach rozpuszczalnikowych. Przykładowe produkty bezrozpuszczalnikowe: Neopox SF Plus, Epoxol Floor, Paviflex, Neodur Fast Track SF.

Możliwych rozwiązań jest bardzo dużo, dlatego jeśli nie wiesz, które będzie najlepsze dla Ciebie to skontaktuj się z naszym działem doradztwa technicznego. Dobierzemy optymalny system oraz akcesoria niezbędne do jego aplikacji.

Mimo że żywice epoksydowe wywodzą się z branży przemysłowej i w takiej były pierwotnie stosowane, to stają się coraz bardziej popularne w zastosowaniach dekoracyjnych, domach czy w restauracjach. Z tego powodu powstaje coraz więcej żywic typowo dekoracyjnych, z różnymi dodatkami metalicznymi czy też żywic do zalewania zdjęć lub przedmiotów.

epoxol design2

Wylewka Epoxol Design

epoxol 3d

Żywica Epoxol 3D

telpox c 300

Żywica do zalewania Telpox C 300 UV

PRODUKT OPIS
Epoxol Design Samopoziomująca wylewka epoksydowa. Najpierw rozlewa się jednokolorową bazę, a następnie rozprowadza się dodatek metaliczny (złoty lub aluminowy), tworząc wzory. Każda posadzka jest unikalna i nie sposób powtorzyć drugi raz taki sam efekt. Uzyskana warstwa ma grubość około 1-1,5 mm i jest jednolitą gładką taflą z połyskiem.
Neopox Deco Farba metaliczna na bazie żywicy epoksydowej. Tworzy dekoracyjną, mieniącą się powłokę.
Epoxol 3D Bezbarwna, samopoziomująca żywica epoksydowa do zalewania zdjęć. Aplikacja do 2,5 mm grubości w jednej warstwie.
Telpox C 300 UV Bezbarwna żywica epoksydowa do zalewania stołów czy przedmiotów. Maksymalna objętość przy jednokrotnym wylewaniu to 40 l / 10 cm wysokości

Lakiery poliuretanowe z linii Neodur Varnish to doskonałe zabezpieczenie mineralnych powierzchni porowatych takich jak beton, cegła czy mikrocement. Tego typu materiały są teraz szeroko używane we wnętrzach, nadając im nowoczesnego, industrialnego wyglądu. Warto zawczasu pomyśleć o ich odpowiednim zabezpieczeniu, tak aby ochronić powierzchnię przed zabrudzeniami i niszczeniem.

Posadzkowy lakier poliuretanowy jest również często stosowany jako tzw. topcoat na inne żywice. Dzięki temu można zmienić stopień połysku warstwy wykończeniowej, czy też zabezpieczyć posadzkę posypaną płatkami dekoracyjnymi.

Czasami spotykamy się z posadzkami, które są użytkowane bardzo sporadycznie, na przykład podłogi w piwnicach czy na poddaszach. Problemem, szczególnie w starszym budownictwie, jest pylenie betonu. W takim przypadku można zastosować impregnat przeciwko pyleniu Neodur Varnish PR.

neodur varnish mikrocement

Neodur Varnish połysk na mikrocemencie

neodur varnish mikrocement polmat

Neodur Varnish W Mat na mikrocemencie

PRODUKT OPIS
Neodur Varnish Dwuskładnikowy, bezbarwny lakier poliuretanowy na bazie rozpuszczalnika. Dostępny w wersji błyszczącej lub półmatowej.
Neodur Varnish W Mat Dwuskładnikowy, bezbarwny lakier poliuretanowy na bazie wody. W pełni matowe wykończenie,
Neodur Varnish PR Jednoskładnikowy, hybrydowy grunt pod lakiery z linii Neodur Varnish. Może być również stosowany na mało uczęszczanych posadzkach jako impregnat przeciwko pyleniu.

Przygotowanie podłoża to bardzo ważny krok w aplikacji żywicznego systemu posadzkowego. Jakość wylewki cementowej i jej przygotowanie mechaniczne to jedno, ale równie ważne jest dobranie odpowiedniej żywicy do zagruntowania posadzki. Gruntowanie ma bardzo duży wpływ na jakość, wygląd i trwałość końcowej powłoki, dlatego warto zrobić to dokładnie, a także dopasować grunt do sytuacji.

grunt epoksydowy epoxol primer sf
grunt neodur fast track pr
grun neopox primer ws

W zależności od inwestycji, grunt musi spełniać różne wymogi. Priorytetem może być czas wysychania, możliwość aplikacji na wilgotny beton czy też konieczność odcięcia wilgoci podciągającej kapilarnie.

W tabeli zestawienie kilku najciekawszych gruntów z naszej oferty. Aby zobaczyć wszystkie żywice gruntujące kliknij w przycisk poniżej.

Przejdź do podkategorii "Grunty posadzkowe"
PRODUKT ZASTOSOWANIE OPIS
Epoxol Primer SF Suchy, wysezonowany beton Dwuskładnikowy, bezrozpuszczalnikowy podkład epoksydowy
Neopox Primer WS Beton wilgotny od opadów, mycia Dwuskładnikowy, bezrozpuszczalnikowy podkład epoksydowy na wilgotne podłoża. Szczególnie polecamy przy pracach na zewnątrz.
Neopox Primer AY Beton narażony na kapilarne podciąganie wilgoci Dwuskładnikowy, bezrozpuszczalnikowy podkład epoksydowy do odcinania wilgoci podciągającej kapilarnie. Gdy nie ma hydroizolacji od strony gruntu.
Neodur Fast Track PR Suchy, wysezonowany beton, gdy liczy się czas Dwuskładnikowy, szybkoschnący grunt polimocznikowy. Do przemalowania już po 2 godzinach, również w niskich temperaturach.
Super Spoiwo RO3333 Kafle, beton polerowany Dwuskładnikowy, wodorozcieńczalny grunt epoksydowy. Podkład sczepny na niechłonne powierzchnie, takie jak kafle czy polerowany beton.

Farba do malowania posadzki w garażu, zarówno tym domowym jak i wielostanowiskowym, musi spełniać szereg wymogów. Przede wszystkim zabezpiecza podłoże betonowe przed wnikaniem zanieczyszczeń, chroni przed olejem, smarami czy solą drogową. Kolejnym aspektem jest łatwość w utrzymaniu czystości, a także kwestie estetyczne czy właściwości antypoślizgowe.

Przygotowaliśmy kilka rozwiązań, które doskonale sprawdzą się jako wykończenie posadzki w garażu. Podzieliliśmy je ze względu na całkowity czas potrzebny do zakończenia prac. W zależności od tego jak szybko musisz przywrócić posadzkę do użytkowania, możesz wybrać albo tradycyjny system epoksydowy/poliuretanowy, lub też szybkoschnący system polimocznikowy. System polimocznikowy sprawdzi się lepiej również w przypadku garaży nieogrzewanych, gdzie nie da rady uzyskać temperatur aplikacji odpowiednich dla epoksydu i poliuretanu.

zywica na posadzce w garazu
zywica na posadzce w garazu
zywica na posadzce w garazu

Szybkoschnąca żywica polimocznikowa

Żywice z linii Neodur Fast Track to doskonałe rozwiązanie, gdy chcemy szybko zakończyć prace i oddać garaż do ponownego użytkowania. Czas przemalowania między warstwami to 2-3 h, a samochód może wjechać do garażu już po 24 h od nałożenia ostatniej powłoki. Dodatkową zaletą tych żywic jest możliwość utwardzania się w niskich temperaturach - wystarczy już +5°C!

PRODUKT OPIS
Neodur Fast Track Szybkoschnąca żywica polimocznikowa na bazie rozpuszczalnika.
Neodur Fast Track SF Wersja bezrozpuszczalnikowa - produkt nie zawiera w składzie rozpuszczalników, dzięki czemu nie wydziela uciążliwego zapachu.

Tradycyjne żywice

Żywice epoksydowe i poliuretanowe również doskonale sprawdzają się w garaż, jednak na ich aplikację trzeba przewidzieć więcej czasu, a także zadbać o odpowiednią temperaturę aplikacji. Kolejne warstwy nakłada się co 24-36 h (w zależności od temperatury otoczenia), a minimalna temperatura niezbędna do ich utwardzenia się to +12°C. Od aplikacji ostatniej warstwy powinno upłynąć 7-10 dni zanim oddamy posadzkę do użytkowania. Ich zaletą, w porównaniu do żywic polimocznikowych jest cena. Dodatkowo, żywica poliuretanowa Neodur Special jest dostępna w systemie mieszalnikowym - możesz wybrać dowolny kolor RAL!

PRODUKT OPIS
Neopox Special Dwuskładnikowa żywica epoksydowa na bazie rozpuszczalnika. Ekonomiczne rozwiązanie, można aplikować bezpośrednio, bez gruntu, na dobrej jakości posadzki.
Neopox SF Plus Wersja bezrozpuszczalnikowa - produkt nie zawiera w składzie rozpuszczalników, dzięki czemu nie wydziela uciążliwego zapachu. Zawiera 100% części stałych, dzięki czemu tworzy grubszą powłokę niż Neopox Special.
Neodur Special Dwuskładnikowa żywica poliuretanowa na bazie rozpuszczalnika. Dostępna w systemie mieszalnikowym, dzięki czemu możesz wybrać dowolny kolor z palety RAL. Czerwona posadzka w garażu? Czemu nie!

Malowanie linii to bardzo ważny aspekt w przypadku parkingów i garaży wielostanowiskowych, hali magazynowych czy produkcyjnych. Pozwala uporządkować ruch, wyznaczyć miejsca do składowania czy też ścieżki dla pieszych.

Oprócz sprayów czy farb do malowania linii, znajdziesz u nas również produkty do tymczasowego znakowania, takie jak spraye geodezyjne czy kreda w sprayu, którą wykonasz oznakowania na eventy.

linie namalowane farbą Bandax
linie namalowane farbą Bandax
linie namalowane farbą Bandax

Farby do malowania linii

Farby do wyznaczania linii możemy podzielić na dwie kategorie: farby w sprayu oraz farby pod pędzel. Wszystkie poniższe produkty zapewniają możliwość szybkiego namalowania/odnowienia linii. Jednak są to produkty jednoskładnikowe, których trwałość jest ograniczona, szczególnie przy intensywnym użytkowaniu. Warto w takim przypadku rozważyć malowanie linii dwuskładnikowymi farbami chemoutwardzalnymi, np. Neopox Special czy Neodur Special (szeroka gama kolorów). Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie także szybkoschnąca farba polimocznikowa Neodur Fast Track.

PRODUKT OPIS
Bandax Sprint Szybkoschnąca farba drogowa. Wysycha w 11 minut i posadzka może być od razu ponownie użytkowana. Może być stosowana wewnątrz i na zewnątrz. Wykończenie matowe, różne kolory.
Vernis Bandax Jednoskładnikowy, bezbarwny lakier. Może być stosowany do lakierowania linii wykonanych farbą Bandax, aby uzyskać wykończenie w połysku. Może być również mieszany z farbą Bandax, uzyskamy w ten sposób wykończenie półmatowe.
Tracing Spray do malowania linii w opakowaniu 750 ml, różne kolory. Wykończenie matowe.
Tracing Plus Spray do malowania linii w opakowaniu 750 ml, różne kolory. Wykończenie błyszczące.

Spraye do znakowania tymczasowego

Spraye geodezyjne sprawdzą się na każdej budowie, gdzie wymagane jest wykonywanie oznakowań tymczasowych. W zależności od podłoża i warunków atmosferycznych oznaczenia będą widoczne do 6 miesięcy. Jeśli potrzebujesz krótkotrwałego znakowania, np. na event, wybierz kredę w sprayu - oznaczenia zejdą już po pierwszym deszczu.

PRODUKT OPIS
S-MARK Spray geodezyjny do wykonywania oznaczeń w trakcie prac ziemnych, instalacyjnych, drogowych, budowlanych. Trwałość znakowania do 6 miesięcy. Różne kolory.
EcoMarker Kreda w sprayu do wykonywania krótkotrwałych oznaczeń. Malunki schodzą już po pierwszym deszczu. Idealna na dzień dziecka czy eventy sportowe. Różne kolory.

Ubytki w betonie to często spotykany problem, czy to w posadzkach przemysłowych, w prywatnym garażu czy w płycie balkonowej. Stanowią nie tylko problem estetyczny, ale przede wszystkim mogą przyczyniać się do szybszego niszczenia posadzki w przyszłości. Dlatego warto zadbać o ich uzupełnienie, w szczególności przed aplikacją żywicznych systemów posadzkowych.

W zależności od problemu, można wybrać pomiędzy gotowymi masami szpachlowymi do betonu, które sprawdzą się szczególnie przy naprawie mniejszych, lokalnych ubytków. Gdy potrzebujemy wyrównać/wypełnić większą powierzchnię to taką masę można wykonać samemu - łączymy żywicę epoksydową Epoxol Primer SF-P z piaskiem kwarcowym.

Oprócz mas szpachlowych do betonu, warto też zainteresować się elastyczną masą poliuretanową Neotex PU Joint do wypełniania dylatacji. Dylatacje wypełniany na samym końcu, po aplikacji żywicy posadzkowej.

PRODUKT OPIS
Neodur FT Putty Szybkoschnąca, dwuskładnikowa masa szpachlowa na bazie żywicy polimocznikowej. Do przemalowania już po 2 h. Aplikacja w grubości do 3 cm w jednej warstwie. Do punktowych, niedużych napraw.
Epoxol Primer SF-P Bezrozpuszczalnikowa żywica epoksydowa, którą można łączyć w różnych proporcjach z kruszywem kwarcowym. Doskonale sprawdzi się do napraw i wyrównywania powierzchni. Maksymalna grubość do 3 cm, w zależności od proporcji.
Epoxol Putty Epoksydowa masa szpachlowa, którą można aplikować do 3 cm w jednej warstwie. Możliwość uzyskania masy twardej, ale też elastycznej, w zależności od proporcji składników. Do punktowych, niedużych napraw.
Epoxol Liquid Rzadsza wersja produktu Epoxol Putty, lepiej wypełni nieregularne ubytki.
Neotex PU Joint Elastyczny wypełniacz poliuretanowy do dylatacji i łączeń pion/poziom. Aplikacja masy to ostatnio krok po aplikacji żywicy posadzkowej.

Wszystkie produkty w tej kategorii

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Przejdź do góry